Vinylové podlahy

Na první pohled se zdají být dřevem či kamenem. Na omak jsou ale teplé a jemné. Při pokládce jsou pružné a poddajné. Co jsou vinylové podlahy a jak je použít?

Díky svému složení vinylové podlahy disponují mnoha výhodami. Jsou lehké, nabízejí rozsáhlé možnosti barevnosti, na výšku jsou poměrně nízké. Dokonce i povrch může mít různé varianty – hladší či strukturovaný.

Rozhodnout se můžete mezi homogenními a heterogenními druhy. První z uvedených, homogenní, jsou vyrobené z jedné silnější vrstvy, která je probarvená v celé své tloušťce. Oproti tomu heterogenní vinylové podlahy obsahují vrstev více. Jedná se minimálně o dvě vrstvy, kdy spodní vrstva je podložkou, na které je připevněn fotomateriál. Vzory můžou být různé – od dekoru dřeva až k dekorům kamene. Vrchní průhledná vrstva je nášlapná, tedy čím je vyšší, tím je podlaha odolnější.

Podlaha je velice přizpůsobivá. Díky svému složení je vhodná pro celoplošné lepení i pro plovoucí podlahu. Dalším důvodem, proč zvolit vinylovou podlahu je skutečnost, že je odolná proti poškrábání, může být použita pro bytové i komerční účely. Pro svůj nízký tepelný odpor je vhodnou pokrývkou pro podlahové vytápění.

Mezi přední české výrobce vinylových podlah paří společnost Fatra, která produkuje několik typů podlah. FatraClick zahrnuje kombinaci klasické plovoucí podlahy a výhod vinylových podlah. Na e-shopu Yesinterier.cz jsou v nabídce vzory dřevin (zejména javor, dub, ořech a další). Podlahy jsou zajímavé svoji detailní kresbou a různými odstíny a skvělou zvukovou izolací. Thermoflix je podlahou, která má styl i vynikající užité vlastnosti. Vzorování je v odstínech šedé a hnědé a imituje dřevo, textil nebo kámen. Šedá dodává podlahám eleganci, lehkost a rozhodně je zajímavým prvkem v interiéru.

Druhým, neméně výrazným výrobcem vinylových podlah je společnost Quick-Step. Široká nabídka a skvělý design je to, proč je Quick-Step vyhledávaným zbožím. Produkty se vyznačují výrazně odolnou vrchní vrstvou, která podlahu chrání před znečištěním či poškrábáním. Zároveň dodává podlaze přirozený vzhled. Jádro i spodní vrstva podlahy je pevná a odolná proti nárazu, díky čemuž je i protihluková. Stabilizační vrstva obsahuje skleněná vlákna.

Samovyrovnávací vinylové podlahy Gerflor jsou určené pro interiérové využití především do bytových prostor bez omezení na využívání místnosti. Může být tedy vhodnou pokrývkou do ložnice stejně jako do koupelny nebo obývacího pokoje. Gerflor opět disponuje širokou nabídkou vzorů a dekorů. Podlahy mají protiskluzovou úpravu.

Zaujali Vás vinylové podlahy a přemýšlíte nad koupí? Prohlédněte si naši nabídku ZDE.

Další tipy pro bydlení

Zjištěte nezávazně kolik vás podlaha bude stát

Jednoduše si vyberte jakou podlahu chcete, vyplňte formulář s potřebnými informacemi a my se vám ozveme

1.

Vyberte si některou z podlah na našem webu.

Shape Created with Sketch.

2.

Vyplňte níže formulář s potřebnými informacemi.

Shape Created with Sketch.

3.

Do 24 hodin vám pošleme na e-mail cenovou nabídku.