Podlahy Fatra – český výrobce s tradicí

Jedním z významných producentů vinylových podlah je i česká firma Fatra a.s. s více než osmdesátiletou tradicí. Fatra byla původně založena koncernem Baťa, dnes je členem koncernu Agrofert. V návaznosti na baťovskou tradici při vývoji nových produktů úzce spoupracuje s vysokými školami, například přímo Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně.

Výrobou podlahovin se tato společnost zabývá už od padesátých let a i v současnosti si stále drží silnou pozici na trhu, jedná se o jednoho z největších producentů vinylových podlah v Evropě. Firma Fatra stojí mimo jiné za úspěšnými značkami podlah, jako je Fatraclick a Thermofix. Kromě vinylových podlah vyrábí Fatra i další plastové výrobky, například fólie nebo hračky. Z historického hlediska je vůbec prvním zpracovatelem plastů na našem území.

Zajímavým prvkem podlah Fatraclick je zapojení přírodního korku. Tato podlaha tak spojuje výhody syntetických a přírodních materiálů v jednom produktu. Spodní vrstva z korku zajišťuje tepelnou a zvukovou izolaci, dále je podlaha vybavena patentovaným zámkovým systémem Uniclic a samozřejmě i vrchní polyuretanovou vrstvou, která zvyšuje odolnost podlahy a prodlužuje její životnost. Podlahy Fatraclick představují výběr dekorů klasických dřev, včetně jejich katrovaných a bělených úprav.

Kolekce značky Thermofix nabízejí luxusní podlahové krytiny. Vinylové dílce z této kolekce jsou vybavené skelným rounem, které zaručuje rozměrovou stálost. Podlaha je perfektní volbou pro podlahová topení, má dokonce lepší tepelnou vodivost než mnoho ostatních krytin. Je také velmi odolná a tichá, často ji najdeme v komerčních prostorách, jako jsou hotely nebo restaurace. Kromě dekorů dřeva nabízí i neotřelé napodobeniny kamene nebo textilu. Nášlapná vrstva podlahy je opatřena mechanickým dezénem, působí tak věrohodně nejen na pohled, ale i na omak.

Za zmínku nepochybně stojí přístup společnosti Fatra k životnímu prostředí a šetrnosti výroby. V roce 2014 získala Cenu udržitelného rozvoje, několikrát také obhájila osvědčení „Bezpečný podnik“ a „Responsible care“. Velkým strašákem pro zákazníky vybírající vinylovou podlahu jsou nebezpečné ftaláty. U tohoto výrobce se ale žádného rizika bát nemusíte. Všechny podlahy Fatra splňují nejpřísnější testy, u novějších výrobků dokonce společnost přešla na zcela bezftalátovou technologii výroby.

Jsou příjemným řešením pro alergiky a rodiče malých dětí. Odolají drápkům domácích mazlíčků i kolečkům kancelářských židlí a jsou tak využitelné takřka v každém interiéru. V podlahách společnosti Fatra se jednoduše snoubí nadčasový vzhled dřeva a odolnost vinylových podlah spolu se zárukou kvality místního výrobce a starostí o životní prostředí a vaše zdraví.

Další tipy pro bydlení

Zjištěte nezávazně kolik vás podlaha bude stát

Jednoduše si vyberte jakou podlahu chcete, vyplňte formulář s potřebnými informacemi a my se vám ozveme

1.

Vyberte si některou z podlah na našem webu.

Shape Created with Sketch.

2.

Vyplňte níže formulář s potřebnými informacemi.

Shape Created with Sketch.

3.

Do 24 hodin vám pošleme na e-mail cenovou nabídku.