VÝHODY VINYLOVÝCH PODLAH

Vinylové podlahy se rychle staly jedněmi z nejpopulárnějších podlahových krytin. Jsou ideální pro ty, kteří chtějí mít luxusně vypadající podlahy za rozumnou cenu, které se snadno udržují. Krok s dobou drží zejména díky neomezeným možnostem ve volbě dekoru. Povrch je věrnou imitací dřeva, kamene, dlažby a jiných materiálů a to nejen na pohled ale i na omak. V současnosti je vinylová podlaha od originálu prakticky k nerozeznání. Díky skvělé tepelné vodivosti a minimálnímu tepelnému odporu jsou perfektní volbou k podlahovému topení. Nové kolekce si stále zachovávají skvělé vlastnosti typické pro podlahy z vinylu, jsou bezhlučné, příjemné pro bosou nohu a velmi odolné. Využití vinylových desek není omezené pouze na podlahy. Vinylem je možné obložit i schody, které tak mohou plynule navazovat na podlahu, a dokonce i další prvky interiéru, jako jsou například parapety.

PLOVOUCÍ VINYLOVÉ PODLAHY – CLICK

Poslední dobou získávají na oblíbenosti zejména bezlepidlové varianty vinylových podlah, tedy podlahy s click-zámkem (tzv. plovoucí vinylové podlahy) a krytiny plovoucí na hdf desce. Jejich pokládka je výrazně jednodušší než u lepené varianty. Nekladou takové nároky na přípravu podkladu ani samotné pokládání, nicméně v případě poškození je i výměna lamely snadnější u vinylu lepeného. Vinylové podlahy plovoucí na hdf desce kombinují přednosti laminátových podlah a vinylu. Jsou nejsilnějším typem vinylových podlah a díky tomu zdařile plní izolační funkci. Také mají díky speciálním vrstvám z korku nebo pěny nižší hladinu kročejového hluku než laminátová podlaha. Stejně jako lamino jsou nalepené na nosné hdf desce, zároveň si ale zachovávají odolnost a jiné skvělé vlastnosti vinylové krytiny.

vinyl-gerflor-virtuo-lock-1100-mikado-v interier-gerflor-1118-sakia-virtuo-lock-30-v vinyl-gerflor-virtuo-lock-1105-hilo-v interier-gerflor-1102-sacha-virtuo-lock-30-v

Výrobní proces a technologie se také posouvají kupředu. Na trh přicházejí nová a nová vylepšení, zejména povrchové úpravy, které přidávají podlaze výborné vlastnosti. K sehnání jsou podlahy s antistatickou úpravou pro snazší úklid, alergici jistě ocení antialergickou úpravu a nejen rodičům malých dětí může přijít vhod ohnivzdorná a protiskluzová úprava nebo ochranné PUR vrstvy. Ty prodlužují životnost podlahy, chrání ji před poškozením a vyblednutím. Údržba takové podlahy se stává hračkou, nepoškodí ji dětská autíčka ani dámské podpatky. Není už potřeba nanášet žádné jiné ochranné vrstvy, podlaha při správném zacházení vydrží i desítky let. Ne nadarmo mívá záruku až čtvrt století.

Výrobci čím dál častěji využívají 100% recyklovatelné materiály a postupně se odklánějí od sporných změkčovadel, tzv. ftalátů, z nichž některé mohou ohrožovat životní prostředí a lidské zdraví. Jednou z novinek ve složení bývá nahrazení chemických přísad ricinovým nebo řepkovým olejem. Taková krytina je zcela netoxická, ani v případě požáru nehrozí únik žádných jedovatých plynů, dokonce se téměř neuvolňuje kouř.

 

Další tipy pro bydlení

Zjištěte nezávazně kolik vás podlaha bude stát

Jednoduše si vyberte jakou podlahu chcete, vyplňte formulář s potřebnými informacemi a my se vám ozveme

1.

Vyberte si některou z podlah na našem webu.

Shape Created with Sketch.

2.

Vyplňte níže formulář s potřebnými informacemi.

Shape Created with Sketch.

3.

Do 24 hodin vám pošleme na e-mail cenovou nabídku.