7 důvodů proč zvolit dřevo

Dřevo zažívá velký návrat ve všech odvětvích designu. Obzvlášť oblíbené jsou jeho kombinace s jinými výraznými materiály, např. se sklem či betonem. Tento trend se aktuálně projevuje i v interiérovém designu. Dřevěné prvky můžete vidět v různých úpravách, odstínech a kombinacích. Pokud hledáte do vašeho bytu moderní povrch, který vás zároveň neomrzí ani za pár let, dřevěná podlaha je perfektní volbou.

Moderní a nestárnoucí

Jak už bylo řečeno, dřevo je mezi materiály evergreen, který navíc v posledních letech zažívá svůj velký rozkvět. Položením dřevěné podlahy navíc interiér několikanásobně zhodnotíte. Pravé dřevo navyšuje jeho hodnotu a to jak finanční, tak estetickou.

100% příroda

Dřevo je zkrátka dřevo. Podlahy jsou tedy z čistě přírodního materiálu a jsou zdravotně zcela nezávadné. Tato volba ulehčuje každodenní život jak alergikům a astmatikům, tak například dětem, které při objevování světa přichází do kontaktu s podlahou velmi často.

A co lakování?

Věříme, že třísky do nohou si nepřejete, a proto jsou podlahy povrchově upraveny. I tak ale neobsahují žádné škodlivé látky. Při výběru můžete navíc zvážit, zda chcete podlahu s lakovaným, nebo olejovaným povrchem. Lakovaná podlaha vám usnadní úklid, díky pokrytí celistvou vrstvou. Olej zachovává podlaze strukturu a umožňuje materiálu dýchat.

Když už jsme u vzhledu…

Lak či olej je samozřejmě finální úprava a před ní vás čeká ještě několik rozhodnutí. Dnes je k dispozici široká škála dřevin jak evropských, tak exotičtějších druhů. Nemusíte se tedy bát, že si nevyberete. Zvolenou variantu navíc můžete ještě ozvláštnit některou z nabízených úprav. Podlaha se může například ještě zabarvit a získat tak vybělený efekt.

Formát je na vás

Snadná úprava je další výhodou dřeva. Vaše podlaha může být tvořena z dlouhých plátů, nebo naopak drobnou mozaikou. Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, vždy ji po letech můžete znovu oživit. Podlahu snadno renovujete zbroušením a upravíte podle aktuálních požadavků.

Tři vrstvy mají svou výhodu

Děsíte se pokládky dřevěné podlahy? Není důvod. Při výběru třívrstvé varianty této podlahy můžete volit mezi dvěma způsoby pokládání. Může se nalepit, nebo instalovat na plovoucí způsob. Každý způsob má své výhody. Třeba lepením podlahy k podkladu se automaticky snižuje její kročejový hluk, který je často problémem sousedských vztahů.

 Nohy v teple

Vícevrstvé druhy dřevěných podlah jsou navíc vhodné pro vytápěcí podlažní systémy, na které je možné je bez problému položit. Například dvouvrstvé krytiny jsou skvělou volbou pro teplovodní topení. Jejich nízký tepelný odpor je ideální vlastnost právě pro tento druh vytápění. Každá domácnost má své preference, a proto vám se správnou volbou vždy pomůže odborník.

 

cap7  stabilnakonstrukcja 1WG000446-jasan-barlinek-hazelnut

 

 

 

Další tipy pro bydlení

Zjištěte nezávazně kolik vás podlaha bude stát

Jednoduše si vyberte jakou podlahu chcete, vyplňte formulář s potřebnými informacemi a my se vám ozveme

1.

Vyberte si některou z podlah na našem webu.

Shape Created with Sketch.

2.

Vyplňte níže formulář s potřebnými informacemi.

Shape Created with Sketch.

3.

Do 24 hodin vám pošleme na e-mail cenovou nabídku.